×

Registracija vizitui

Grįžti

Ortodontinis gydymas

Ortodontija – odontologijos sritis, gydanti dantų padėties ir sąkandžio patologijas.

Iššūkiai

Veido asimetrija, sunkumai tariant žodžius ir mėgaujantis maistu, dėl prastos estetikos išgyvenantys pacientai – mūsų gydytojai ortodontai pastebi ir išklauso kiekvieną atvejį. Ortodontinės patologijos – rimtas iššūkis fizinei ir emocinei būsenai.

Laimei, šiuolaikinė ortodontija leidžia išspręsti net labai sudėtingus atvejus!

Kodėl ši problema reikalauja skubaus sprendimo?

Ėduonies rizika Susigrūdę, kreivai augantys dantys apsunkina dantų ir burnos ertmės priežiūrą: sunkiau taisyklingai nuvalyti visus dantų paviršius, pasiekti tarpdančius. Dėl šios priežasties išauga ėduonies rizika.
Periodonto ligos Neišvalytos, užsilikusios dantų apnašos gali sukelti dantenų uždegimą ir jo komplikacijas, kurios gali baigtis net danties netekimu.
Iššūkiai visam organizmui Netaisyklinga dantų padėtis sukelia puokštę sunkumų: nuo šveplavimo, sutrikusios kalbos funkcijos, iki apsunkinto kramtymo ir virškinimo problemų.
Estetinis diskomfortas Kreivi dantys, netaisyklingas sąkandis tampa rimtu iššūkiu estetikai ir paciento pasitikėjimui savimi.

Beligatūriniai breketai

Metaliniai breketai

Nematomos tiesinimo kapos

„Denticus“ klinikoje ortodontinį gydymą taikome pasitelkiant įvairius ortodontinius aparatus:

 • Treineriai – tai nuimama sistema, leidžianti koreguoti dygstančių dantų padėtį, išlyginti dantų lankus.
 • Dantų plokštelės – tai nuimama sistema, labiausiai tinkama nedidelėms ir vidutinėms vaikų ir paauglių dantų padėties, sąkandžio korekcijoms.
 • Breketai – tai nenuimama sistema, efektyviai išsprendžianti net sudėtingiausius atvejus, puikiai tinkanti įvairaus amžiaus pacientams.
  1. Metaliniai – tai klasikinė, populiariausia breketų sistema pagaminta iš ypač aukštos kokybės metalo lydinių ir užtikrinanti puikius ortodontinio gydymo rezultatus.
  2. Beligatūriniai – savo išvaizda mažai skiriasi nuo metalinių breketų, tačiau nešiojant beligatūrinius breketus, galima rečiau lankytis pas gydytoją ortodontą. Taip pat – yra komfortiškesni, mažiau braižo burnos gleivinę. Gydymas beligatūriniais breketais užtrunka trumpiau.
  3. Safyriniai – vieni estetiškiausių breketų. Jie skaidrūs, atspindi natūralią dantų spalvą, todėl yra beveik nepastebimi.
  4. Keramikiniai – baltos spalvos, todėl mažiau pastebimi. Tiesa, lyginant su įprastais metaliniais breketais, gydymas keramikiniais breketais neretai trunka keliais mėnesiais ilgiau. Šie breketai – trapesni, lengviau nuskyla.
  5. Liežuviniai – klijuojami ant liežuvinių dantų paviršių, todėl išoriškai yra nepastebimi ir atrodo labai estetiškai. Šie breketai turi keletą trūkumų: nešiojant liežuvinius breketus, sudėtingiau kokybiškai išvalyti dantis, jie gali dirginti jautrią liežuvio gleivinę ir tinka ne visiems klinikiniams atvejams.
 • Nematomos tiesinimo kapos – tai inovatyviausias ortodontinio gydymo metodas, leidžiantis nepastebimai koreguoti dantų padėtį net sudėtingais atvejais. Plačiau apie nematomų tiesinimo kapų galimybes skaitykite čia:

Ortodontinio gydymo eiga

Vizito metu įvertinama paciento dantų būklė, atliekama panoraminė nuotrauka, nuimami dantų atspaudai ir sudaromas gydymo planas. Pagal paciento dantų vaizdą parenkama tinkamiausia ortodontinio gydymo priemonė. Pradedamas ortodontinis gydymas: jo metu būtina reguliariai lankytis pas ortodontą, kuris stebės gydymo eigą. Pasibaigus intensyviam ortodontiniam gydymui, suteikiami palaikomieji (retenciniai) aparatai.

Ko reikia kokybiškam ortodontiniam gydymui?

Ortodontija – ypatingo atidumo, gydytojo patirties ir pažangių technologijų reikalaujanti sritis. Būtent todėl dantų padėties, sąkandžio korekcijas raginame patikėti tik į profesionalų rankas.

Pasirinkę „Denticus“ odontologijos kliniką galite būti ramūs: atidžiai rūpinsimės Jūsų sveikata, atsakysime į visus kylančius klausimus ir užtikrinsime pasaulinius standartus atitinkantį gydymą.

Tikime, kad ortodontinis gydymas neįsivaizduojamas be:

 • Efektyvios diagnostikos – tiksli diagnostika leidžia kokybiškai įvertinti paciento dantų būklę, parinkti geriausią ortodontinę sistemą ir numatyti gydymo eigą.
 • Rūpesčio – gydytojo dėmesingumas ir atidus gydymo eigos sekimas užtikrins, kad būtų pasiekti užsibrėžti tikslai.
 • Motyvacijos – ortodontinio gydymo sėkmei svarbus paciento nusiteikimas (ypač tuo atveju, kai dantys tiesinami nuimamais aparatais).

Rekomenduojami gydytojai

Raminta Pranskūnienė

Gydytoja odontologė - ortodontė

Kontaktai

Registratūros tel.: +370 676 22 218

El. paštas: klinikadenticus@gmail.com

Adresas: Palangos g. 47 Panevėžys

Darbo laikas

I-V 9:00 19:00