×

Registracija vizitui

Grįžti

Žandikaulio sąnario gydymas

Smilkinio apatinio žandikaulio sąnarys (SAŽS) – kiekvienas iš mūsų turime du smilkininio apatinio žandikaulio sąnarius, esančius tarp ausų ir skruostų. SAŽS dalyvauja kramtymo, kalbėjimo, žiovulio procesuose. Šie sąnariai veikia kartu ir juda įvairiomis kryptimis: į viršų ir žemyn, į abi puses, į priekį ir atgal.

Iššūkiai

Smilkinio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimai kyla atsiranda dėl įvairių priežasčių – nuo neurologinių, psichologinių iki anatominių patologijų. Tokius pokyčius neretai sukelia traumos, netaisyklingas sąkandis, griežimas dantimis (bruksizmas), žalingi įpročiai, o taip pat – dantų netekimas.

Susidūrus su žandikaulio sąnario sutrikimais, jie savaime nepraeis. Šį iššūkį įveiks tik profesionalus gydymas.

Kodėl ši problema reikalauja skubaus sprendimo?

Ortodontinės problemos Žandikaulio sąnario sutrikimus gali sukelti netaisyklingas sąkandis ar dantų padėtis. Tokiu atveju būtinas skubus gydymas, nes nesprendžiama ortodontinė patologija dar labiau komplikuojasi.
Diskomfortas Funkciniai SAŽS sutrikimai sukelia sunkumų žiojantis, kramtymo metu. Pacientai girdi girgždėjimą, spengimą ausyse, dažnai skundžiasi galvos ir raumenų skausmu.
Nukenčia estetika Sutrikimai žandikaulio sąnaryje veikia ir dantų būklę: dėl pakitusio sukandimo ar kramtymo dantys sparčiau dyla, gali būti smarkiai pažeidžiami.
Bloga emocinė būsena Nuolatinis diskomfortas ir skausmas kelia psichologinę įtampą, trukdo susikaupti, mažina produktyvumą.

Protezavimo dėka, pacientas atgauna tai, ko neteko praradęs dantis – estetiką, galimybę mėgautis maistu, kokybiškai jį sukramtyti, pilną fonetinę funkciją ir dar daugiau!

SAŽS sutrikimų gydymas

Ištirti žandikaulio sąnario sutrikimus – išsamus ir sudėtingas procesas, kurio metu tiriami įvairūs organai:

  • burnos ertmė
  • dantų sukandimas (okliuzija)
  • kramtymo raumenys
  • kaklo ir galvos raumenys
  • nervų funkcija
  • apatinio žandikaulio judesių eiga

Priklausomai nuo sutrikimo priežasties, gali būti taikomas įvairus gydymas:

Fizioterapija – raumenų ir sąnarių judesius koreguoti padeda individualūs pratimai, veido masažai, mankštos. Medikamentai – pacientui gali padėti gydytojo išrašyti raumenis atpalaiduojantys vaistai. Sukandiminės kapos – efektyviai sumažina sąnariams tenkančią apkrovą. Dantų atkūrimas – SAŽS sutrikimai veikia sąkandžio aukštį, dantų estetiką. Tokiu atveju taikomas plombavimas ar protezavimas. Kompleksinis gydymas – gydant SAŽS sutrikimus, gali tekti kombinuoti įvairius gydymo metodus.

Ko reikia kokybiškam žandikaulio sąnario gydymui?

„Denticus“ klinikoje rasite daugiau, nei kokybę: savo pacientais rūpinamės lyg šeimos nariais. Pasirinkę mus, galite būti ramūs dėl savo sveikatos: profesionalūs mūsų specialistai nuolat atnaujina klinikines žinias ir gali pasiūlyti tarptautine patirtimi bei mokslu grįstą gydymą.

Tikime, kad žandikaulio sąnario gydymas neįsivaizduojamas be:

  • Diagnostikos – tik sėkmingai diagnozavę sutrikimų priežastį galime parinkti tinkamiausią gydymo taktiką.
  • Patirties – turime sukaupę solidžios klinikinės patirties. Esame sėkmingai įveikę ne vieną žandikaulių sutrikimo atvejį, todėl pažadame, kad padėsime ir Jums.
  • Ryžto – į SAŽS sutrikimų gydymą įsitraukti turi pats pacientas. Sėkmė priklauso nuo to, kaip pareigingai dalyvausite gydymo procese!

Kontaktai

Registratūros tel.: +370 676 22 218

El. paštas: klinikadenticus@gmail.com

Adresas: Palangos g. 47 Panevėžys

Darbo laikas

I-V 9:00 19:00