×

Registracija vizitui

Grįžti

Periodontologija, dantenų recesijų gydymas

Periodontas – tai dantis supantys minkštieji ir kietieji audiniai: dantenos, žandikaulio alveolinis kaulas, danties raištis. Su šiais audiniais tiesiogiai susijęs dantų tvirtinimasis kaule. Dėl šios priežasties, periodonto ligos kelia tiesioginę grėsmę ne tik burnos audiniams, bet ir dantų sveikatai.

Iššūkiai

Blogas burnos kvapas, kraujas, tinimas – tik pradinės bėdos, su kuriomis susiduria periodonto ligomis sergantys pacientai. Tai – ledkalnio viršūnė, už kurios tyko dideli pavojai.

Periodonto ligas sukelia įvairūs veiksniai: įgimtas polinkis į šios grupės ligas, dėl nusilpusio imuniteto burnoje besidauginantys mikroorganizmai, netinkama burnos ertmės priežiūra, žalingi įpročiai. Tačiau nepriklausomai nuo ligos priežasties, tikrai galime padėti!

Kodėl ši problema reikalauja skubaus sprendimo?

Diskomfortas Kraujavimas, nemalonus kvapas iš burnos, pakitęs seilėtekis sukelia nuolatinį diskomfortą atliekant elementarius kasdieninius veiksmus: valgant, valantis dantis, net kalbant.
Prasta estetika Patinusios, kraujuojančios, spalvą pakeitusios, nuo dantų „atšokusios“ dantenos, vizualiai pailgėję dantys kelia nepageidaujamų estetinių pokyčių.
Dantų netekimas Periodonto infekcija paveikia tiek minkštuosius, tiek kietuosius burnos audinius, sukelia dantų klibėjimą ir žandikaulio kaulo nykimą. Negydant, tai gali baigtis dantų praradimu.
Poveikis organizmui Burnos audiniuose prasidėjusi infekcija kraujo keliu išplinta po visą organizmą ir pasiekia gyvybiškai svarbius organus: plaučius, inkstus, širdį.

Periodonto ligų gydymas

Periodonto ligos skirstomos į kelias pagrindines grupes:

  • Gingivitas – pirminis uždegimas, apimantis minkštuosius audinius. Laiku pastebėjus, jis lengvai įveikiamas.
  • Periodontitas – vystosi negydant gingivito. Tai – pavojinga infekcija, kuri skverbiasi į kietuosius burnos audinius ir gali baigtis dantų netekimu.
  • Dantenų recesija – tai sutrikimas, kai dėl įvairių priežasčių (pvz. mechaninio dirginimo, dantenų pažeidimų ar uždegimo ir kt.) atsitraukia dantenos ir atsidengia danties šaknies paviršius.
Profesionali burnos higiena – tinkamas sprendimas, kai liga nėra toli pažengusi: šalinamos minkštosios ir kietosios apnašos, dantų akmenys. Chirurgija – atliekamas gilusis kiuretažas: atkeliamos dantenos, pašalinamos po jomis esančios apnašos. Gali būti dedamas kaulo pakaitalas, vaistinės medžiagos. Dantenų recesijos atvejų, dantenos chirurgiškai perstumiamos. Esant reikalui, dedamas dantenų pakaitalas. Kitas gydymas – jei dantenų uždegimą sukelia kokia nors mechaninė priežastis, pavyzdžiui, netaisyklinga dantų ar sąkandžio padėtis, taikomas kitoks atitinkamas gydymas (šiuo atveju – ortodontinis).

Ko reikia kokybiškam periodontologiniam ir dantenų recesijų gydymui?

„Denticus“ klinikoje Jus lydės personalo šypsenos ir betarpiškas rūpestis: suteiksime pažangų gydymą ir įveiksime periodonto susirgimus net vėlyvoje stadijoje. Taip pat pasirūpinsime, kad liga nepasikartotų!

Tikime, kad periodonto ligų gydymas neįsivaizduojamas be:

  • Dėmesingumo – tik atidus gydytojo žvilgsnis leidžia periodonto ligas ar dantenų recesijos simptomus pastebėti dar pradinėje stadijoje.
  • Technologijų – aukšto lygio odontologinės technologijos užfiksuoja net menkiausius pažeidimus ir užtikrina efektyvų gydymą.
  • Profilaktikos – kruopšti burnos ertmės priežiūra, reguliariai atliekama burnos higiena ir dažni apsilankymai pas odontologą – geriausia profilaktika, užkertanti kelią ligoms!

Kontaktai

Registratūros tel.: +370 676 22 218

El. paštas: klinikadenticus@gmail.com

Adresas: Palangos g. 47 Panevėžys

Darbo laikas

I-V 9:00 19:00