×

Registracija vizitui

Grįžti

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – unikalus metodas, leidžiantis atkurti trūkstamus danties audinius, dantų formą ar atspalvį, prarastas sąkandžio ir kramtymo funkcijas.

Iššūkiai

Sunkiai sukramtomas maistas, šveplavimas, dantų dilimas, emalio pažeidimai, išaugusi dantų ėduonies rizika ir bedantė šypsena...

Tai – be galo skirtingos problemos, tačiau dantų protezavimą atliekantys gydytojai-ortopedai savo darbe mato kiekvieną iš jų. Protezavimas apima labai plačią restauracijų sritį: nuo estetinio protezavimo dantų laminatėmis, iki protezavimo ant dantų implantų.

Kodėl ši problema reikalauja skubaus sprendimo?

Naujos odontologinės problemos Laiku neatkuriant dantų ir jų funkcijos, gali keistis sveikųjų dantų padėtis, deformuotis sąkandis. Tokiu atveju teks ne tik atkurti dantį, bet ir imtis ortodontinio gydymo. Neatkurtas dantis sukelia žandikaulio kaulo nykimą, todėl vėlesnis danties atkūrimas bus brangesnis ir komplikuotas.
Iššūkis visam organizmui Dantys yra viso organizmo sistemų dalis. Jie labai svarbūs virškinimo procesui: juk jis prasideda dar burnoje. Maisto susmulkinimo kokybė nulemia visos virškinimo sistemos darbą: blogai sukramčius maistą, jis sunkiai įsisavinamas, didėja skrandžio rūgštingumas, gali atsirasti opa ir kitos virškinamojo trakto ligos.
Nukenčia estetika Dėl neatkurto danties nykstant žandikaulio kaului, deformuojasi paciento veido bruožai: gilėja raukšlės aplink burną, įdumba skruostai.
Bloga emocinė būsena Neestetiški, nusidėvėję ar apskritai prarasti dantys kenkia paciento gyvenimo kokybei: didžioji dalis tokių pacientų skundžiasi suprastėjusia psichologine savijauta, žema saviverte ir kitomis emocinėmis problemomis.

Protezavimo dėka, pacientas atgauna tai, ko neteko praradęs dantis – estetiką, galimybę mėgautis maistu, kokybiškai jį sukramtyti, pilną fonetinę funkciją ir dar daugiau!

„Denticus“ klinikoje dirbame su įvairiomis protezavimo medžiagomis:

  • Metalo keramika – tai keramika dengtas metalo karkasas. Ši medžiaga – mažiausiai estetiška ir nepralaidi šviesai, todėl rekomenduojama tik krūminių dantų protezavimui.
  • Bemetalė keramika (stiklo, e. max) – tokie protezai yra laidūs šviesai, todėl atrodo ypač natūraliai. Bemetalės keramikos protezai yra estetiški, tvirti ir ilgaamžiški, puikiai tinka visų dantų atkūrimui.
  • Cirkonio oksido keramika – cirkonio protezai lyderiauja dėl savo tvirtumo ir estetinių savybių. Jie pralaidūs šviesai, todėl išvaizda niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų. Kitaip, nei metalo keramika, cirkonis pasižymi hipoalerginėmis savybėmis ir tinka net jautriausiems pacientams.

Dantų protezų rūšys:

Vainikėliai

Įklotai, užklotai

Dantų laminatės (venyrai)

Protezai ant implantų

Lanko atraminiai protezai

Gali būti tvirtinami ant pažeistų dantų, kai šie praranda didelę dalį savo masės (pvz., po endodontinio gydymo). Tinka danties atkūrimui tais atvejais, kai pažeidimas apima dantį ir tarpdančius. Dar vadinamos estetiniu protezavimu, laminatės leidžia atkurti nudilusių ir kitaip nusidėvėjusių dantų estetiką, spalvą, formą, padeda panaikinti tarpus tarp dantų. Po dantų implantacijos atliekamas dantų protezavimas ant implantų. Į šią grupę patenka pavieniai vainikėliai, tiltiniai protezai ant implantų, išimami protezai ant kelių implantų, prisukami protezai ant keturių ir daugiau implantų. Išimami dantų protezai, gaminami iš metalinio karkaso ir plastmasinių dantenų ir dantų. Tai – daliniai protezai, tvirtinami ant sveikųjų dantų. Mažiausiai efektyvūs, prastai atkuria kramtymo, estetikos ir kitas dantų funkcijas.

Protezavimo eiga

Įvertinama dantų būklė ir būsimo protezavimo pobūdis. Nuimamas danties antspaudas, dantis ruošiamas protezavimui (gali būti atliekamas gydymas, šlifavimas) Laboratorijoje gaminamos karūnėlės, plokštelės arba kitos reikalingos restauracijos. Dantų technikų pagaminta restauracija tvirtinama pacientui (ant implanto ar nuosavo danties).

Ko reikia kokybiškam gydymui?

„Denticus“ klinika yra vieta, kur susijungia technologijos, gydytojų talentas ir meilė darbui. Pasirinkę mus, galite būti ramūs dėl savo sveikatos: pasirūpinsime Jumis nuo pirmo vizito iki pakartotinių konsultacijų po protezavimo procedūros. Parinksime tinkamiausią protezavimo sprendimą ir užtikrinsime, kad gydymas praeitų greitai, be skausmo, o rezultatais džiaugtumėtės ilgus metus.

Tikime, kad dantų protezavimas neįsivaizduojamas be:

  • Žinių – užtikriname, kad gydome Jus pasitelkę naujausius mokslinius pasiekimus ir atidžiai sekdami odontologijos pasaulio tendencijas.
  • Patirties – praktinė patirtis ir įgudę specialistai užtikrins, kad procedūra praeitų tiksliai ir be baimės.
  • Pasiryžimo – tik paciento motyvacija ir abipusis bendradarbiavimas užtikrina maksimalius rezultatus!

Dantų protezavimas TLK lėšomis ↓

Rekomenduojami gydytojai

Vytautas Pranskūnas

Gydytojas odontologas

Kontaktai

Registratūros tel.: +370 676 22 218

El. paštas: klinikadenticus@gmail.com

Adresas: Palangos g. 47 Panevėžys

Darbo laikas

I-V 9:00 19:00