×

Registracija vizitui

Grįžti

Bruksizmo gydymas

Griežimas dantimis, dar kitaip vadinamas bruksizmu – nevalingas dantų paviršių trynimasis arba stiprus sukandimas. Dažniausiai bruksizmas vyksta nakties metu, pacientas šio proceso nejaučia ir mato tik skausmingas pasekmes.

Iššūkiai

Stresas, nuolatinė įtampa nuolat lydi daugelį iš mūsų. Deja, šie veiksniai tampa iššūkiu mūsų organizmui. Nerandant sveikų streso įveikimo būdų, jis kaupiasi ir paveikia visas kūno sritis. Dantys – ne išimtis. Net kas antras darbingo amžiaus žmogus yra susidūręs su bruksizmu: šio proceso metu dantys nevalingai trinasi vieni į kitus. Dėl šios priežasties jų paviršiai dyla, dantys skilinėja ir lūžta.

Dantų restauracija sugrąžina prarastą estetinį vaizdą, tačiau bruksizmo problema reikalauja nuodugnaus gydymo.

Kodėl ši problema reikalauja skubaus sprendimo?

Dantų ligos Dėl griežimo dantimis nukenčia dantų audiniai, plonėja emalis ir dantys tampa mažiau atsparūs prieš ėduonį ir kitas ligas sukeliančias bakterijas.
Žandikaulio sąnario ligos Dėl griežimo dantimis įsitempia kramtomieji raumenys, vyksta pertekliniai sąnario judesiai, pakinta jo padėtis.
Dantenų problemos Dėl stipraus sukandimo, dantų griežimo, nukenčia dantenos: gali kilti uždegimas, kraujavimas, prasideda dantenų recesija (nykimas).
Dantų netekimas Negydant dėl bruksizmo prasidėjusių dantų ir periodonto ligų, gresia kraštutinė pasekmė – dantų netekimas.
Estetika Bruksizmas sukelia nemalonias estetines pasekmes: keičiasi dantų forma ir spalva, mat dėl suplonėjusio emalio įvairūs pigmentai lengviau skverbiasi į dentino sluoksnį.

Bruksizmo gydymo būdai

Fizioterapija – jei problema nedidelio masto, gali užtekti individualių pratimų, mankštų, veido masažo. Bruksizmo kapos – siekiant išvengti tolesnių dantų pažeidimų, naudojamos sukandiminės kapos. Jos saugo dantis nuo kontaktavimo. Chirurginis gydymas – jeigu dantų pažeidimai negrįžtami, taikomas chirurginis dantų šalinimas ir atkūrimas implantais. Protezavimas – jei dėl bruksizmo žemėja sąkandis, jo aukštis atstatomas protezuojant ar plombuojant. Ortodontija – jei dėl bruksizmo stipriai deformuojamas sąkandis, gali prireikti ortodontinių korekcijų.

Ko reikia kokybiškam bruksizmo gydymui?

„Denticus“ klinikoje rasite daugiau, nei kokybę: savo pacientais rūpinamės lyg šeimos nariais. Ne tik veiksmingai gydome bruksizmą, šaliname jo pasekmes, bet ir apsaugome pacientus nuo galimo šios problemos pasikartojimo.

Tikime, kad bruksizmo gydymas neįsivaizduojamas be:

  • Diagnostikos – tik žinodami bruksizmo priežastis galime pritaikyti geriausią gydymo sprendimą.
  • Inovacijų – pastebimus rezultatus užtikrins mūsų klinikoje naudojamos pažangios dantų atkūrimo ir bruksizmo profilaktikos technologijos.
  • Motyvacijos – į bruksizmo gydymą įsitraukti turi pats pacientas. Gydymo sėkmė didžiąja dalimi priklauso nuo Jūsų!

Kontaktai

Registratūros tel.: +370 676 22 218

El. paštas: klinikadenticus@gmail.com

Adresas: Palangos g. 47 Panevėžys

Darbo laikas

I-V 9:00 19:00